Zakup samochodu

Dział poświęcony pozostałym markom samochodów terenowych. Na stronach tego działu mogą pisać / dyskutować wszyscy posiadacze terenówek i zainteresowani nabyciem tego rodzaju pojazdów.
Regulamin działu
W tym dziale dyskutujemy o samochodach terenowych. Jeżeli jednak ktoś zechce podzielić się swymi doświadczeniami z użytkowania zwyczajnych osobówek (ale tych trochę lepszych - nie Cinquecento, Laguna, VW Golf, Polo czy Skoda Felicja) - będzie dobrze... Rozmawiajmy zatem o naszych samochodach (głównie terenowych), wymieniając się doświadczeniami w eksploatacji, w drobnych naprawach i ewentualnych modyfikacjach... Pamiętajmy o kulturze słowa i szanujmy się! Niech nasze kultowe auta będą nie tylko źródłem satysfakcji ale też początkiem swoistych więzi Użytkowników - wspierających się na co dzień. Takie więzi mogą zaowocować tylko dobrem... W tym dziale nie umieszczamy reklam, ogłoszeń i nie handlujemy!

Zakup samochodu

Postprzez Lider » So lip 04, 2015 10:41 pm

Jeżeli weźmiemy pod uwagę stan polskich dróg, to po ich zdecydowanej większości strach jeździć czymś takim jak Jaguar, Audi A6 czy Mercedes E...
Wydaje się wręcz oczywiste, że w takich realiach zawsze lepiej sprawdzi się samochód terenowy lub jakiś solidny SUW. Nie jest przypadkiem, że takie auta sporo kosztują ale wysoką cenę zakupu zrekompensuje trwałość i sporo lepsza funkcjonalność. Nie dość, że takim pojazdem możemy zboczyć z asfaltu ale też będziemy mogli bez przeszkód zapakować sprzęt biwakowy i zapełnić wszystkie miejsca siedzące pasażerami... Niestety i takie samochody mają wady. Przede wszystkim spalają dużo więcej paliwa niż tradycyjne autko (VW Golf, Opel Astra czy Renault Megane). Terenowcem/SUW'em jest gorzej parkować w ciasnych ulicach zatłoczonych polskich miast. Za cenę zakupu nowego Opla Astry możemy nabyć dobrze utrzymaną pięcioletnią Toyotę Land Cruiser lub trzyletnie Mitsubishi Pajero Sport... Solidność wykonania tych pojazdów pozwala zakładać, że pojeździmy dowolnym z nich co najmniej 15 lat, czego nie osiągniemy z Oplem...
Powinniśmy wiedzieć, że standardowym pojazdem nazywanym terenowcem nie pokonamy 70 cm brodu ani nie podjedziemy błotnistą drogą o nachyleniu 35% bez solidnej wyciągarki. Na standardowym seryjnym ogumieniu ugrzęźniemy w głębszej kałuży i nie damy rady trawersować trawiastego wzniesienia (np. po deszczu). Ale, jeśli przez przypadek utkniemy w korku, a będzie szansa wjechać w jakąś tam polną drogę, to może okazać się, że zaoszczędzimy nawet kilku godzin.

Każdy musi dokonać wyboru, a w jego skutku albo będziemy jeździć w pseudo-komforcie, albo w rzeczywistym komforcie nie martwienia się czy samochód wytrzyma złe warunki drogowe...
Administrator
Lider
Site Admin

Re: Zakup samochodu

Postprzez pojar » Śr lip 08, 2015 8:46 pm

Kupiłem w maju Land Cruisera ale chyba szybko go sprzedam. Niby fajne autko ale to nie pojara nie ten tryb prowadzenia na drodze. Mam krótką wersję i komfort niewiele lepszy jak w wiertarce. Tyle kasy chyba tylko za złudzenie, że się ma autko do terenu jeśli ma się w tzw głębokim poważaniu śliczne plastiki. Chyba znów poszukam jakiejś zdrowej pojary. Jak do terenu to raczej Patrol i to ten kanciok. Jak na drogi i w lżejszy teren tylko misiek-pojarka 8-)
pojar

Re: Zakup samochodu

Postprzez Lider » Śr lip 08, 2015 8:54 pm

Land Cruiser to niezłe auto. Kiedyś bardzo chciałem go mieć ale nie było mnie na nie stać. Kupiłem po latach Gallopera i bardzo go sobie chwaliłem poza jednym - dużym zużyciem paliwa. Teraz mam Pajero III, które wiele mniej nie pali ale to przypadłość masy = 2300 kg i automatu. Nie kupowałem Pajero z myślą o przejażdżkach w terenie lecz dla spokoju pokonywania zaśnieżonych i niezbyt bezpiecznych górskich dróg. Nie pomyliłem się, bo Pajero daje radę...

Co do innych...
Sądzę, że zarówno starszy model Land Cruisera, Jeepa czy Patrol (ten przedostatni) to raczej dobre i trwałe auta.
Administrator
Lider
Site Admin

Powrót do Samochody terenowe - inne marki